Металева брекет-система – це найпоширеніший ортодонтичний метод лікування патологічного прикусу та нерівності зубів. Стоматологічна конструкція являє собою жорсткий дротяний каркас, який містить міцну систему замків. Саме вона створює тиск на зуб у заданій точці, завдяки якому відбуваються повернення його на природнє місце, встановлення відповідного міжзубного проміжку, вирівнювання ряду.
Чому ортодонтичне лікування металевими брекетами краще?
Металеві ортодонтичні конструкції – це універсальні системи, які дозволяється встановлювати дітям та дорослим. Брекети характеризуються багатьма перевагами в порівнянні з іншими пристосуваннями та не мають значних обмежень при носінні.
Брекети металеві мінімізують ймовірність демінералізації емалі. За рахунок такій особливості ризик появи карієсу значно зменшується.
Металева конструкція забезпечує швидке вирівнювання зубного ряду (на відміну від інших моделей).
Зносостійкість – брекет-системи з металів максимально стійкі до механічних навантажень.
Простіші у догляданні: металеві конструкції вважаються найбільш ергономічними в плані очищення. Легка доступність до дужок дає можливість швидко очищати міжбрекетний простір у будь-який час.
Стійкість до фарбування: з такими брекетами дозволяється вживати будь-яку їжу, оскільки елементи пристосування не піддаються їх фарбувальному впливу.
Дикція не змінюється. Брекети з металу викликають незначні зміни в говорінні на початку використання. В подальшому ніяких проблем з мовленням не виникає.
Головним недоліком металевої конструкції виступає низький рівень естетичності, який визначається більшою видимістю на зубах. Але така особливість не відображається на позитивному результаті лікування. При цьому ціна на встановлення пристосувань є найнижчою в порівнянні з аналогічними.
Гігієнічні інструменти для догляду за металевими брекетами
Встановлення брекет-системи значною мірою змінює підхід за порожниною роту. Вона вимагає ретельного чищення та використання додаткових засобів гігієни.
Обов’язковим інструментом для догляду за металевою конструкцією є щітка (бажано електро-звукова). Вона забезпечує ефективне очищення нальоту завдяки гідродинамічному потоку та безлічі коливальних рухів. Варто зазначити, що вона обробляє не тільки видиму поверхню зуба, а й міжзубні проміжки. Головною особливістю подібних щіток є спеціальна виїмка, яка не створює великого тиску на систему.
Монопучкова щітка – це пристосування для точкового використання. З її допомогою очищуються важкодоступні місця, наприклад, фісури сьомих малярів.
Йоржики. Встановлення металевої конструкції потребує обов’язкового введення йоржиків для догляду за міжбрекетовим простором. Їх використання дозволяє уникнути накопичення шкідливих мікроорганізмів та залишків їжі біля ясен.
Флос. Зубна нитка застосовується для чищення міжзубних проміжків та міжбрекетового простору. Вона обов’язково повинна бути розпушуючою, оскільки таким чином забезпечується якісне видалення залишків їжі.
Іригатор. Брекет-система створює сприятливі умови для розмноження хвороботворних організмів через надлишкове накопичення зубного нальоту. Ортодонтичний пристрій видає потужний потік водного струменя, який ефективно очищання зубні стінки та міжзубні проміжки від небажаних утворень.
Індикатор нальоту. Це спеціальний засіб, який дозволяє ефективно проводити гігієнічні процедури. Завдяки йому власник брекетів бачить результат чищення та може використовувати додаткові міри для його покращення.
Перераховані інструменти є обов’язковими до застосування. Їх комбінована дія сприяє збереженню здоров’я зубів під час носіння брекетів.
Як правильно чистити брекет-системи?
Гігієна ротової порожнини є ключовим етапом при використанні брекет-системи. Ортодонтична конструкція вимагає щоденного догляду, оскільки швидкість активізації шкідливих бактерій досягає шалених показників. При такому розкладі зростає ризик виникнення небажаних проблем з яснами та карієс. Запобігти негативному сценарію реально тільки при якісному догляді за порожниною роту, який складається з наступних ритуалів:
обов’язкове чищення зубів вранці та ввечері – загальний проміжок часу для маніпуляцій повинен становити приблизно 15 хвилин;
починати слід з чищення зубів щіткою з пастою, яка містить більш активні діючі речовини;
вичищення міжзубних проміжків та міжбрекетового простору за допомогою флосу;
далі йде обов’язкове очищення дужок йоржиками;
по завершенню використовується іригатор, який повністю усуває усі залишки;
після кожного прийому їжі необхідно застосовувати ополіскувач.
Варто зазначити, що два рази на рік повинна проводиться професійна санація ротової порожнини. Вона виконується у стоматологічному кабінеті, де лікар-гігієніст використовує комплекс заходів для видалення нальоту та зубного каменю. Також він здійснює заходи щодо укріпленню емалі, за допомогою фторування та нанесення зміцнюючих паст.
Встановити металеві брекети в стоматології S.I.Y. Dental та зробити професійне чищення в спеціалізованому закладі є правильним рішенням. Фахівці стоматкабінету застосовують найбільш сучасні та інноваційні методи, в результаті яких пацієнт отримує красиву та здорову посмішку.